close
تبلیغات در اینترنت
آکوردهای گیتار چگونه ساخته می‌شوند؟

گیتارستان

آکوردهای گیتار چگونه ساخته می‌شوند؟

اکورد,ساخت اکورد,گیتار,اموزش گیتار,ریتم,دو مینور,اکورد چیست,

نوازندگان گیتار خیلی زود آکوردها و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را یاد می‌گیرند. اما بسیاری از فلسفه‌ی پنهان در ساختار این آکوردهای گیتار مطلع نیستند. در ادامه به بررسی نحوه‌ی ساخت آکوردهای گیتار می‌پردازیم. آکوردها در گام‌های موسیقی ریشه دارند. در پایین نت‌های گام دو ماژور را می‌بینید. همچنین در زیر هر نت شماره‌ای را مشاهده می‌کنید که به آن‌ها درجه‌ی نت می‌گویند. به عنوان مثال درجه‌ی نت سل در گام دو ماژور، ۵ است.  …

آکوردهای گیتار چگونه ساخته می‌شوند؟

گیتارستان

آکوردهای گیتار چگونه ساخته می‌شوند؟ دانلود کاور با اندازه اصلی
کد 75

آکوردهای گیتار چگونه ساخته می‌شوند؟

توضیحات :

نوازندگان گیتار خیلی زود آکوردها و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را یاد می‌گیرند. اما بسیاری از فلسفه‌ی پنهان در ساختار این آکوردهای گیتار مطلع نیستند. در ادامه به بررسی نحوه‌ی ساخت آکوردهای گیتار می‌پردازیم. آکوردها در گام‌های موسیقی ریشه دارند. در پایین نت‌های گام دو ماژور را می‌بینید. همچنین در زیر هر نت شماره‌ای را مشاهده می‌کنید که به آن‌ها درجه‌ی نت می‌گویند. به عنوان مثال درجه‌ی نت سل در گام دو ماژور، ۵ است.  … ادامه متن

نوازندگان گیتار خیلی زود آکوردها و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را یاد می‌گیرند. اما بسیاری از فلسفه‌ی پنهان در ساختار این آکوردهای گیتار مطلع نیستند. در ادامه به بررسی نحوه‌ی ساخت آکوردهای گیتار می‌پردازیم. 

آکوردها در گام‌های موسیقی ریشه دارند. در پایین نت‌های گام دو ماژور را می‌بینید. همچنین در زیر هر نت شماره‌ای را مشاهده می‌کنید که به آن‌ها درجه‌ی نت می‌گویند. به عنوان مثال درجه‌ی نت سل در گام دو ماژور، ۵ است.

 

آکوردهای ماژور با استفاده از نت درجه‌ی اول (یا نت پایه)، نت درجه‌ی سوم و نت درجه‌ی پنجم ساخته می‌شوند. به همین دلیل آکورد دو (C) از نت‌های دو، می و سل ساخته شده است.

برای ساخت آکورد مینور، از نت درجه‌ی اول، نت درجه‌ی سوم در حالت بمل، و نت درجه‌ی پنجم استفاده می‌کنیم. به این ترتیب آکورد دو مینور (Cm) از نت‌های دو، می بمل و سل ساخته می‌شود.

برای ایجاد یک آکورد هفتم (7th) از نت‌های اول، سوم، پنجم و نت هفتم بمل در گام ماژور استفاده می‌کنیم. در نمونه‌ی زیر مشاهده می‌کنید که آکورد C7 از نت‌های دو، می، سل و سی بمل استفاده می‌کند.

به همین ترتیب آکورد مینور هفتم نیز از نت‌های اول، سوم بمل، پنجم و هفتم بمل استفاده می‌کند. به همین دلیل آکورد Cm7 از نت‌های دو، می بمل، سل و سی بمل ساخته شده است.

برای ساخت آکورد هفتم ماژور از نت‌های درجه‌ی اول، سوم، پنجم و هفتم در گام ماژور استفاده می‌کنیم. در پایین آکورد C Major 7 با استفاده از نت‌های دو، می، سل و سی ساخته شده است.

آکوردهای نهم (9th) یک درجه از آکوردهای هفتم فراتر می‌روند. پس برای ساخت این آکوردها کافی است از نت‌های درجه‌ی اول، سوم، پنجم، هفتم بمل و نهم گام ماژور استفاده کنیم. به همین ترتیب آکورد C9 از نت‌های دو، می، سل، سی بمل و ر ساخته شده است.

آکوردهای نهم ماژور (major 9th) از درجه‌ی اول، سوم، پنجم، هفتم و نهم گام ماژور ساخته می‌شوند. در نت‌های گام C Major 9 را مشاهده می‌کنید.

در نهایت آکوردهای نهم مینور نیز یک درجه از آکوردهای هفتم مینور فراتر می‌روند. این آکوردها از نت‌های اول، سوم بمل، پنجم، هفتم بمل و نهم گام ماژور ساخته شده‌اند. در پایین می‌بینید که آکورد C minor 9 از نت‌های دو، می بمل، سل، سی بمل و ر ساخته شده است.

منبع: Do Re Mi Studios

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مخصوص حرفه ای ها

- برخی از پست های سایت ویژه هستند؛ برای مشاهده این نوع پست ها نیاز به رفتن به صفحات جداگانه از سایت را دارید.
-این پست ها مخصوص نوازندگان حرفه ای و اساتید محترم بوده و شما نوازندگان محترم نیازی به تمرین و مشاهده این پست ها را ندارید.

مطالب ویژه