close
تبلیغات در اینترنت
آموزش نحوه قرار گرفتن آکوردهای باره دار در گیتار

گیتارستان

آموزش نحوه قرار گرفتن آکوردهای باره دار در گیتار

اموزش گیتار,گیتارپاپ,اموزش موسیقی,اکورد گیری,اموزش اکوردها,آکوردهای باره دار,نحوه آکوردهای باره دار,آموزش نحوه قرار گرفتن آکوردهای باره دار در گیتار,

برای اجرای آکوردهای باره دار باید از انگشت اول برای گرفتن پنج یا شش سیم استفاده کنید. یادگیری این آکوردها در مسیر آموزش گیتار بسیار ضروری است و احتمالا تا همینجا نیز برخی از آن‌ها (از جمله F) را در آکوردهای سایت دیده‌اید.در این مطلب آکوردهای باره دار را به سه دسته‌ی ماژور، مینور و هفتم (7th) تقسیم می‌کنیم. پایه‌ی تمامی این آکوردها بر سیم پنجم یا ششم است. به این معنی که نام آن‌ها از نت قرار گرفته بر روی این سیم‌ها استخراج شده. آکوردهای پایین همگی در سه فرت اول گیتار اجرا می‌شوند. هرچند می‌توانید…

آموزش نحوه قرار گرفتن آکوردهای باره دار در گیتار

گیتارستان

آموزش نحوه قرار گرفتن آکوردهای باره دار در گیتار دانلود کاور با اندازه اصلی
کد 71

آموزش نحوه قرار گرفتن آکوردهای باره دار در گیتار

توضیحات :

برای اجرای آکوردهای باره دار باید از انگشت اول برای گرفتن پنج یا شش سیم استفاده کنید. یادگیری این آکوردها در مسیر آموزش گیتار بسیار ضروری است و احتمالا تا همینجا نیز برخی از آن‌ها (از جمله F) را در آکوردهای سایت دیده‌اید.در این مطلب آکوردهای باره دار را به سه دسته‌ی ماژور، مینور و هفتم (7th) تقسیم می‌کنیم. پایه‌ی تمامی این آکوردها بر سیم پنجم یا ششم است. به این معنی که نام آن‌ها از نت قرار گرفته بر روی این سیم‌ها استخراج شده. آکوردهای پایین همگی در سه فرت اول گیتار اجرا می‌شوند. هرچند می‌توانید… ادامه متن

برای اجرای آکوردهای باره دار باید از انگشت اول برای گرفتن پنج یا شش سیم استفاده کنید. یادگیری این آکوردها در مسیر آموزش گیتار بسیار ضروری است و احتمالا تا همینجا نیز برخی از آن‌ها (از جمله F) را در آکوردهای سایت دیده‌اید.

در این مطلب آکوردهای باره دار را به سه دسته‌ی ماژور، مینور و هفتم (7th) تقسیم می‌کنیم. پایه‌ی تمامی این آکوردها بر سیم پنجم یا ششم است. به این معنی که نام آن‌ها از نت قرار گرفته بر روی این سیم‌ها استخراج شده. آکوردهای پایین همگی در سه فرت اول گیتار اجرا می‌شوند. هرچند می‌توانید آن‌ها را در طول دسته اجرا کنید و به آکوردهای متفاوت برسید.

حالت قرارگیری آکوردهای باره دار ماژور

پایه بر سیم ششم

آکورد پایین درصورتی که باره بر روی فرت اول باشد، فا (F) نام دارد. به این دلیل به آن F می‌گویند که نت قرار گرفته بر سیم ششم فرت اول، فا (F) است. برای اجرای این آکورد نخست باید انگشت اول خود را بر روی شش سیم فرت اول بگذارید،‌ سپس انگشت دوم را بر سیم سوم فرت دوم، انگشت سوم را بر سیم پنجم فرت سوم و انگشت چهارم را بر سیم چهارم فرت سوم بگذارید.

بهتر است برای واردکردن فشار مناسب به انگشت اول، انگشت شست را نزدیک به فرت دوم نگه دارید.

آکوردهای باره دار

پایه بر سیم پنجم

تصویر پایین (در صورتی که باره بر فرت اول باشد) آکورد سی بمل (Bb)‌ را نشان می‌دهد. به این دلیل این آکورد را سی بمل می‌نامند که نت گرفته شده در سیم پنجم، نت سی بمل است. برای اجرای سی بمل باید سیم‌های اول تا پنجم را با انگشت اول خود ببندید و سپس انگشت سوم خود را بر روی سیم‌های دوم، سوم و چهارم در فرت سوم بگذارید. می‌توانید سیم اول را با استفاده از انگشت سوم ساکت کنید. این آکورد یکی از سخت‌ترین آکوردهای گیتار است و باید حتما برای پشتیبانی از انگشت‌ها، انگشت شست را پشت دسته‌ی گیتار قرار دهید.

آکوردهای باره دار

حالت قرارگیری آکوردهای باره دار مینور

پایه بر سیم ششم

آکورد پایین در صورتی که باره بر فرت اول باشد، فا مینور (Fm) نام دارد. برای اجرای این آکورد کافی است انگشت اول خود را بر طول سیم‌های فرت اول بگذارید و سپس انگشت سوم را بر سیم پنجم فرت سوم، و انگشت چهارم را بر سیم چهارم فرت سوم قرار دهید.

آکوردهای باره دار

پایه بر سیم پنجم

آکورد پایین در صورتی که باره بر فرت اول قرار گرفته باشد، سی بمل مینور (Bbm) است. برای اجرای این آکورد باید سیم‌های اول تا پنجم را با انگشت اول ببندید و سپس انگشت دوم را روی سیم دوم فرت دوم، انگشت سوم را روی سیم چهارم فرت سوم و انگشت چهارم را روی سیم سوم فرت سوم قرار دهید.

آکوردهای باره دار

حالت قرارگیری آکوردهای باره دار هفتم (7th)

پایه بر سیم ششم

آکورد پایین اگر در فرت اول اجرا شود، فا ۷ (F7) نام دارد. برای اجرای آن کافی است سیم‌های اول تا ششم را با انگشت اول بندید و سپس انگشت دوم را بر سیم سوم فرت دوم و انگشت سوم را بر سیم پنجم فرت سوم قرار دهید.

آکوردهای باره دار

پایه بر سیم پنجم

آکورد پایین در صورتی که باره بر فرت اول قرار گرفته باشد، سی بمل ۷ (Bb7) نام دارد. برای اجرای این آکورد کافی است سیم‌های اول تا پنجم را با انگشت اول ببندید. سپس انگشت سوم را بر سیم چهارم فرت سوم و انگشت چهارم را بر سیم دوم فرت سوم قرار دهید.

آکوردهای باره دار

همانطور که اشاره کردیم اگر باره را در طول دسته جابجا کنید (نت پایه را تغییر دهید) به آکوردهای متفاوتی خواهید رسید. در ابتدا ممکن است گرفتن باره سخت به نظر برسد اما انگشت اول به مرور قوی‌تر خواهد شد و با تمرین می‌توانید آکوردهای بسیاری را با استفاده از این روش در طول دسته‌ی گیتار اجرا کنید. درصورتی که سوالی دارید یا می‌خواهید نکته‌ای را به متن اضافه کنید، حتما آن را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Do Re Mi Studios

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مخصوص حرفه ای ها

- برخی از پست های سایت ویژه هستند؛ برای مشاهده این نوع پست ها نیاز به رفتن به صفحات جداگانه از سایت را دارید.
-این پست ها مخصوص نوازندگان حرفه ای و اساتید محترم بوده و شما نوازندگان محترم نیازی به تمرین و مشاهده این پست ها را ندارید.

مطالب ویژه