close
تبلیغات در اینترنت
چگونه یک گیتاریست حرفه ای شویم ، ۸ رازی که برای حرفه ای شدن در گیتار باید بدانید

گیتارستان

چگونه یک گیتاریست حرفه ای شویم ، ۸ رازی که برای حرفه ای شدن در گیتار باید بدانید

گیتار,گیتاریست شدن,اموزش حرفه ای گیتار,گیتارپاپ,اموزش رایگان گیتار,گیتاریست حرفه ای,

گیتار یکی از محبوب ترین سازهای حوزه ی موسیقی است. تقریبا هر کسی که به حوزه ی موسیقی آشناست ، صدای گیتار را دوست دارد . آن را می شناسد و با آن خاطره دارد. یکی از مهم ترین برتری های گیتار ، همین همه پسند بودن آن است. حال ، اگر ساز تخصصیتان گیتار است و یا قصد آن را دارید که با گیتار شروع کنید ، باید به شما بگویم که برای حرفه ای شدن و به قولی گیتاریست شدن ، نیاز به آن دارید که بسیار روی سازتان کار کنید.ورود بسیاری از افراد به موسیقی با ساز گیتار ، باعث شده است که کمی برای پیشرفت در این ساز ، شرایط حرفه…

چگونه یک گیتاریست حرفه ای شویم ، ۸ رازی که برای حرفه ای شدن در گیتار باید بدانید

گیتارستان

چگونه یک گیتاریست حرفه ای شویم ، ۸ رازی که برای حرفه ای شدن در گیتار باید بدانید دانلود کاور با اندازه اصلی
کد 46

چگونه یک گیتاریست حرفه ای شویم ، ۸ رازی که برای حرفه ای شدن در گیتار باید بدانید

توضیحات :

گیتار یکی از محبوب ترین سازهای حوزه ی موسیقی است. تقریبا هر کسی که به حوزه ی موسیقی آشناست ، صدای گیتار را دوست دارد . آن را می شناسد و با آن خاطره دارد. یکی از مهم ترین برتری های گیتار ، همین همه پسند بودن آن است. حال ، اگر ساز تخصصیتان گیتار است و یا قصد آن را دارید که با گیتار شروع کنید ، باید به شما بگویم که برای حرفه ای شدن و به قولی گیتاریست شدن ، نیاز به آن دارید که بسیار روی سازتان کار کنید.ورود بسیاری از افراد به موسیقی با ساز گیتار ، باعث شده است که کمی برای پیشرفت در این ساز ، شرایط حرفه… ادامه متن

گیتار یکی از محبوب ترین سازهای حوزه ی موسیقی است. تقریبا هر کسی که به حوزه ی موسیقی آشناست ، صدای گیتار را دوست دارد . آن را می شناسد و با آن خاطره دارد. یکی از مهم ترین برتری های گیتار ، همین همه پسند بودن آن است. حال ، اگر ساز تخصصیتان گیتار است و یا قصد آن را دارید که با گیتار شروع کنید ، باید به شما بگویم که برای حرفه ای شدن و به قولی گیتاریست شدن ، نیاز به آن دارید که بسیار روی سازتان کار کنید.

ورود بسیاری از افراد به موسیقی با ساز گیتار ، باعث شده است که کمی برای پیشرفت در این ساز ، شرایط حرفه ای تر شود. از اینکه لفظ حرفه ای را استفاده می کنیم ، یقینا مقصودی داریم و آن این است که باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف خود به کار گیرید.در موسیقی چیزی به نام سخت وجود ندارد.بلکه باید رسید. همه ی راه موسیقی ، بجای آنکه پر فراز و نشیب باشد ، یک راه حرفه ای است.پس باید هوشیارانه گام بردارید و برای حرفه ای شدن تلاش کنید.در این پست ما به شما کمک خواهیم کرد ، تا بتوانید گیتار خود را تا سطح حرفه ای شدن بهبود دهید.این آموزش را با ما دنبال کنید.

۱- پایه ی خود را قوی کنید

از همون اول درست پیش برید

موسیقی و به طور کلی هنر ، مانند ریاضیات پیچیده است. هر چند که از لحاظ ظاهری ، شاید آنچنان سختی نداشته باشد و صدای دلنشین ساز از شدت این سختی بکاهد اما موسیقی نیز مثل یک امتحان ریاضی سخت مدام ما را در چالش قرار میدهد.

پس بهترین راه برای پشت سر گذاشتن این چالش ها ، پشتوانه ای قوی داشتن است. پشتوانه ی موسیقی ، درک پایه ی موسیقی است.در گیتار مقداری این قضیه مهم تر می شود ، به این علت که گیتار پیچیدگی هایی دارد که بسیار با مسائل پایه گره خورده است. شاید در سازهای دیگر بتوان ادعا کرد ، تکنیک ، مسائل ابتدایی را پوشش می دهد ، اما در گیتار این طور نیست. در گیتار تکنیک و مسائل پایه ی موسیقی با یکدیگر گره خورده اند. مسائل و علوم اساسی و پایه ی گیتار شامل چند چیز است که به اختصار در پایین توضیح میدهیم :

  1. دست گرفتن ساز : نحوه ی صحیح دست گرفتن ساز ، بطور کلی بر تمامی اجزای نوازندگی شما تاثیر می گذارد. اگر سازی را درست در دست بگیرید ، حجم فشاری که به بدن و دستان شما برای ساز زدن وارد می شود ، نیز کم میشود و طبیعتا شرایط بهتری برای ساز زدن خواهید داشت.
  2. انگشت گذاری صحیح : انگشت گذاری و گرفتن پرده ها در گیتار یکی از عمده مسائلی است که باید به آن بسیار توجه کنید.اگر انگشت گذاری خود را اصلاح نکنید. فشار بسیاری را روی انگشتان دست چپتان ، احساس خواهید کرد و برایتان مشکل ساز می شود.
  3. استفاده ی درست از “پیک” : پیک یا به اصطلاح مضراب گیتار ، کمک شایان توجهی در نحوه ی صدادهی ساز و بهبود سبک شما برای نوازندگی ، خواهد کرد. اگر سالهاست گیتار میزنید ، حتما متوجه شده اید که اشتباه رایج میان اکثر مبتدیان گیتار ، درست استفاده نکردن از ” پیک گیتار” است.

 

۲-به نت های موسیقی تسلط پیدا کنید

 

خواندن یک تبلچر گیتار کار آسانی است ، اما ارزش میزانی و زمانی هر نت در تبلچر یافت نمیشود ، از این رو نیاز است که به نت های موسیقی و ارزش هر میزان آن تسلط کامل داشته باشید.حداقل چیزی که برای یک مبتدی لازم است ، این است که خوانش نت ها را به شکل عالی یاد بگیرد. شاید بسیاری از حرفه ای ها در ساز گیتار را دیده باشید که بدون هیچ تبلچر یا برگه ی نتی ، می توانند قطعه را تنها با شنیدن بنوازند اما باید صادقانه بگویم که ، رسیدن به آن مرحله لازمه اش شناختن نت ها ، دانستن جای آن ها روی دسته ی ساز و بعد هم تسلط بر ارزش میزانی و زمانی هر نت روی برگه ی نت دارد.

برای اینکه به این مرحله برسید ، نیاز دارید مداوم با نت ها ، تمرین کنید.برای اینکه در این زمینه پیشرفت کنید ، می توانید از علامت گذاری در بالای هر نت استفاده کنید.یکی دیگر از راهکارهایی که می توان در این حوزه داد ، استفاده از اپلیکیشن هایی است که در هر کدام از حوزه های نت خوانی می تواند شما را کمک کند.

۳- هر روز تمرین کنید

تمرین اساسی ترین کاری است که هر گیتاریستی باید انجام دهد. تمرین در گیتار ، از نان شب هم واجب تر است. برای یک گیتاریست حرفه ای ، دقیق نمی توان ساعت تمرین تعیین کرد. باید در همه جا و همه زمان تمرین کند.برای آب دیده شدن دستان یک گیتاریست ،تمرین زیادی لازم است ، از تمرین انگشتان گرفته تا تمرین تکنیک خود زمان زیادی می برد که باید به هر کدام جداگانه پرداخت .گیتار از جمله سازهایی است که شاید نتوان زیاد متکی به استاد آن را آموخت بلکه باید با استفاده از تمرین مداوم دست به یافتن تکنیک های شخصی برای نوازندگی زد.

۴- قطعه ای را انتخاب کنید که با آن راحت ترید

برای حرفه ای شدن لازم است گام های پیشرفت را مطمئن بردارید. پیشرفت یک شبه حاصل نمی شود ، بلکه باید ذره ذره از آن بهره گرفت. برای اینکه در قطعات نوازندگی خود پیشرفت کنید ، از آهنگ های ساده شروع کنید. از آهنگ هایی که هم برایتان آشناتر است و هم نواختن آن ها به شما حس خوبی از نوازندگی می دهد. نت های بسیاری برای این امر فراهم شده است ، از جمله در گیتارستان می توانید نت های بسیاری را در این خصوص پیدا کنید.نت های مورد استفاده ی تان را از همان روزی که قطعات آسان را شروع میکنید ، تجزیه و تحلیل کنید .نت خوانی کنید و نت ها را تجزیه و تحلیل کنید و ارزش میزانی آنان نیز بسنجید. مطمئن باشید :

اگر پله پله پا در مرحله ی حرفه ای شدن بگذارید زودتر از همه ی کسانی که می خواهند یک شبه این راه را بروند ، موفق می شوید.

۵- قطعه را تا انتها بنوازید

اگر عادت کرده اید که یک نت را تا میانه بزنید  و بعد هم رها کنید ، باید بگویم که بسیار اشتباه می کنید. بعضی ها ، خصوصا مبتدیان عادت دارند ، نت ها را تا نیمه میزنند یا صرفا بخش اول یک آهنگ که به گوش همگان آشناست را یاد میگیرند و میزنند و بعد باقی قطعه را رها می کنند . این کار به تمرین شما و به مسیر پیشرفت شما آسیب میزند.اگر قطعه ای که انتخاب کرده اید ، کمی سخت است و شما پس از تمرین فراوان ، نتوانستید تکنیک آن را اجرا کنید ، ایرادی ندارد.آن را به گوشه ای بگذارید و کمی استراحت کنید.یا اگر روحیه ی ادامه را در خود نمیبینید ، آن را کنار بگذارید و فردا دوباره با انرژی بیشتر همان قطعه را تمرین کنید.

مهم نیست که چه میزان تمرین یک قطعه برایتان طول بکشد ، بلکه مهم آن است که با آرامش و صبوری و به مقداری که می توانید آن را به پایان برسانید. این خود نوعی تمرین صبر است و از سوی دیگر باید یاد بگیرید ، در موسیقی و در هر کاری در حوزه ی زندگی ، مسیر را با ارزش گام های خودتان بسنجید ، شما به هیچ وجه حق ندارید خودتان را با دیگران مقایسه کنید.البته باز هم میگویم که توصیه ی قبلی از خاطرتان نرود ، آهنگی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی آن را بنوازید . البته این به معنای عدم ایجاد چالش در نوازندگی نیست ، اما باید سطح خودتان را با چالشی که در آن گام میگذارید ، تنظیم کنید.

۶- صبور و منطقی باشید

صبور باشید. این تنها توصیه ی ما به شماییست که تازه چند جلسه است که به کلاس گیتار رفته اید. انتظارات خود را منطقی بیان کنید. با چند جلسه کلاس گیتار و چند ماه تمرین ، نمی توانید خدای این ساز شوید ، اما می توانید در حد و اندازه ی خودتان پیشرفت کنید. همیشه ، در یادگیری گیتار تنها به خودتان متمرکز باشید. هدف هایتان را دنبال کنید و برای آن ها برنامه بچینید ، اگر همیشه و مرتب کلاس گیتار می روید با خود تعیین کنید که بعد از چند ماه در چه سطحی از نوازندگی باشید.

این مسئله ی بسیار مهمی است که برنامه ریزی داشته باشید و در عین حال برای اهدافتان صبور باشید. توجه داشته باشید که هر میزان تلاش کنید به همان میزان پیشرفت برایتان حاصل میشود ، نوازندگان بزرگ هزار ها جلسه تمرین کرده اند و هزاران بار بیشتر از شما ساز گرفته اند ، پس نگران نباشید.ادامه دهید و صبور باشید.

۷- به گیتاریست های مختلف گوش دهید

 

خوب شنیدن ، یکی از عوامل موفقیت در ساز گیتار است. سبک ها و نوازنده های مختلفی وجود دارند و هر یک به طبع صاحب تکنیک های خاصی هستند . گوش دادن به موسیقی آنان و شنیدن صدای ساز آنان می تواند بسیار شما را در نحوه ی نواختن گیتار کمک کند. یک مورد دیگر هم که باید بسیار به ان توجه کنید این است که هنگامی که می خواهید یک گیتاریست حرفه ای شوید باید تعصب را کنار بگذارید و نسبت به هر موسیقی که می شنوید ، روشن فکر باشید و همه ی سبک های موسیقی را گوش دهید.

۸- صدای ساز خود را ضبط کنید

میکروفون

در اکثر یادداشت هایی که در باب تمرینات موسیقی ، نوشته می شود . نکته ی ضبط کردن صدای ساز یکی از نکات اساسی است. در هر صورتی و در هر شرایطی ، گوش دادن به صدای سازی که با آن تمرین می کنید ، یک گزینه ی بسیار عالی برای پیشرفت است. اگر دقیق به ساز خودتان گوش دهید ، در می یابید که چه نکاتی را باید رعایت کنید تا سازتان صدادهی بهتری داشته باشید .

یکی دیگر از دلایلی که باید صدای ساز خود را ضبط کنید ، این است که می توانید سیر پیشرفت خود را در آن ثبت کنید ، اگر بطور مداوم بر روی یک قطعه تمرین می کنید و آن قطعه را بارها زده اید ، در نهایت که به اجرای نهایی قطعه رسیده اید ، می توانید برای افزایش روحیه ی خودتان هم که شده از ضبط این سازها استقاده کنید تا به کمک آن ، روحیه ی مضاعفی برای ادامه ی مسیر بگیرید.

بارها و بارها شاید شنیده باشید که مسیر موفقیت ، تنها از دریچه ی پشتکار و اراده می گذرد. اگر ساز گیتار را بعنوان یک ساز حرفه ای دوست دارید و علاقمندید که با آن قطعات بی نظیری خلق کنید ، پس پشتکار داشته باشید.در این راه از کمک هیچ کس غافل نشوید. از آموزه های استادتان در این راه گرفته تا گنجینه ی نوارهای قدیمی در خانه ی تان همه می توانند به شما کمک کنند تا به هدف خود برسید. اهداف خود را در دفتری مخصوص این کار بنویسید ، مطمئنا این دفتر به درد شما خواهد خورد. برای خود چشم انداز خلق کنید ، گیتاریستی را الگو قرار دهید و امیدوارانه در این راه قدم بگذارید.اینگونه بسیار زودتر از آنچه که فکرش را هم بکنید ، به یک گیتاریست حرفه ای تبدیل می شوید. 

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مخصوص حرفه ای ها

- برخی از پست های سایت ویژه هستند؛ برای مشاهده این نوع پست ها نیاز به رفتن به صفحات جداگانه از سایت را دارید.
-این پست ها مخصوص نوازندگان حرفه ای و اساتید محترم بوده و شما نوازندگان محترم نیازی به تمرین و مشاهده این پست ها را ندارید.

مطالب ویژه