close
تبلیغات در اینترنت
10 نکته بسیار مهم هنگام آموزش گیتار که حتما باید بدونید

گیتارستان

10 نکته بسیار مهم هنگام آموزش گیتار که حتما باید بدونید

گیتار,راهنمای خرید گیتار,نکته گیتار,تکنیک نوازندگی,

۱۰ نکته بسیاز مهم هنگام آموزش گیتار یا همان یادگیری گیتار در این پست خواهید خواند ، لازم به ذکر است که این مقاله حاصل تجربیات چندین هنرجو می باشد که الان برای خود نوازندگانی لایق هستند. اگر هر کسی این ۱۰ نکته ذکر شده در عمل نیز رعایت کند ، تقریبا می توان گفت که نیمی از راه آموزش گیتار طی کرده ، حالا شما رو دعوت به خواندن این مطلب می کنم. ۱-هدفهدفتون از یادگیری گیتار چی هست؟ می خواید در حد مسابقات بین المللی آموزش گیتار ادامه بدید؟با فقط و صرفا جهت سرگرمی؟یا در حد متوسط؟ویا…اینا تماما سوالاتی است…

10 نکته بسیار مهم هنگام آموزش گیتار که حتما باید بدونید

گیتارستان

10 نکته بسیار مهم هنگام آموزش گیتار که حتما باید بدونید دانلود کاور با اندازه اصلی
کد 22

10 نکته بسیار مهم هنگام آموزش گیتار که حتما باید بدونید

توضیحات :

۱۰ نکته بسیاز مهم هنگام آموزش گیتار یا همان یادگیری گیتار در این پست خواهید خواند ، لازم به ذکر است که این مقاله حاصل تجربیات چندین هنرجو می باشد که الان برای خود نوازندگانی لایق هستند. اگر هر کسی این ۱۰ نکته ذکر شده در عمل نیز رعایت کند ، تقریبا می توان گفت که نیمی از راه آموزش گیتار طی کرده ، حالا شما رو دعوت به خواندن این مطلب می کنم. ۱-هدفهدفتون از یادگیری گیتار چی هست؟ می خواید در حد مسابقات بین المللی آموزش گیتار ادامه بدید؟با فقط و صرفا جهت سرگرمی؟یا در حد متوسط؟ویا…اینا تماما سوالاتی است… ادامه متن

۱۰ نکته بسیاز مهم هنگام آموزش گیتار یا همان یادگیری گیتار در این پست خواهید خواند ، لازم به ذکر است که این مقاله حاصل تجربیات چندین هنرجو می باشد که الان برای خود نوازندگانی لایق هستند. اگر هر کسی این ۱۰ نکته ذکر شده در عمل نیز رعایت کند ، تقریبا می توان گفت که نیمی از راه آموزش گیتار طی کرده ، حالا شما رو دعوت به خواندن این مطلب می کنم.

۱-هدف

هدفتون از یادگیری گیتار چی هست؟ می خواید در حد مسابقات بین المللی آموزش گیتار ادامه بدید؟
با فقط و صرفا جهت سرگرمی؟
یا در حد متوسط؟
ویا…
اینا تماما سوالاتی است که قبل از شروع باید بهشون پاسخ بدید، چرا که اگه از همون ابتدا هدف مشخصی نداشته باشید ، سردرگم خواهید شد و انگیزتون برای آموزش گیتار از دست می دید.

۲-داشتن برنامه

 

در یک کلمه بگم کل آموزش موسیقی به مواردی همچون ، استعداد ، علاقه و… بستگی داره اما بیش از ۹۰ درصد تمرین هست البته موضوع تمرین هم در نهایت به علاقه ختم میشه چرا که اگه شما علاقه به آموزش گیتار نداشته باشید پس در عمل تمرین هم نخواهید کرد ، توجه کنید علاقه به آموزش گیتار و نه علاقه به نواختن گیتار این دو تا موضوع باهم خیلی فرق میکنه. برنامه شما ویا همان برنامه تمرین روزانه و عمل به آن می تونه تغییر و تحول بزرگی در روند آموزشی شما به وجود بیاره.

۳-گیتار خوب

گیتار خوب یعنی کیفیت خوب و کیفیت خوب هم یعنی تمرین بهتر ، فرض کنید که شما قصد یادگیری رانندگی دارید ، بنظرتون فرقی بین پراید با ماشینی مثل مزدا ۳ یا سراتو و… وجود داره؟
کاملا مشخصه که شما با یک ماشین بهتر می تونید راحت تر رانندگی بگیرید و با یک ماشین سطح پایین تر مقداری سخت تر ، در خیلی از موارد و جاهای مختلف شنیدم و مشاهده کردم که در ابتدا یک گیتار ساده تهیه کنید و بعد مثلا دو سال دیگه گیتار عوض کنید و یه حرفه ای بگیرید!!!
این نوع طرز فکر کاملا اشتباه هست ، چرا که یه گیتار ۱۰ میلیونی هم میشه به عنوان اولین گیتار باشه و حتما لازم نیست که از گیتار سطح پایین شروع کنید و اتفاقا خیلی بهتر که از گیتار ها سطح پایین استفاده نکنید ، چه در ابتدا و چه در انتها چون که این موضوع فقط کیفیت کار شما پایین میاره
مثال ساده این موضوع اینه که شما یه جا می بینید یه نوازنده فلان قطعه اجرا می کنه و بعد چند وقت شماهم می خوایید همون قطعه اجرا کنید از نظر مهارت هم تواناییشو دارید و در عمل می بینید که اجراتون به خوبی اجرا اون نوازنده نبوده و احساس می کنید یه مشکلی هست و در این شرایط مشکل همان گیتار شما هست ، شما اون قطعه با یه گیتار با کیفیت شنیدید و حالا همون قطعه دارید با یه گیتار بی کیفیت اجرا می کنید درست که در آخر صدا ها یکی هست اما کیفیت صدا به کل تغییر کرده

۴-آموزشگاه موسیقی

کلا برای یادگیری گیتار چندین راه وجود داره ولی فعلا می خوایم آموزشگاه موسیقی معرفی کنیم و در ادامه به بقیه موارد خواهیم پرداخت.
چه بهتر هست که از همان ابتدا شروع آموزش گیتار به آموزشگاه موسیقی معتبری بریم که ساختمانی اختصاصی داشته باشه (نه فرهنگسرا ، سرای محله و…) ، که کلا از همون اول که وارد می شید فقط ساز ببینید و نه چیز دیگه ای ، و اینو بدونید که آموزشگاه موسیقی وابسته به استاد هم هست ، چون که هیچوقت یک استاد خوب به یک آموزشگاه نا معتبر و… نمیره و هیچوقت یه آموزشگاه خوب یه استاد سطح پایینی نمیاره ، در کل شما با رفتن به آموزشگاه موسیقی یه سری از چیزا به دست میارید و یه سری از چیزا از دست می دید ، و شما باید بر اساس شرایطی که دارید می تونید انتخاب کنید که آموزشگاه موسیقی بدرد شما میخوره یا نه!

مزایا و معایب رفتن به آموزشگاه موسیقی معتبر

 1. هزینه نسبتا بالا نسبت به سایر روش ها
 2. عدم صرفه جویی در وقت
 3. حمل و نقل و رو به رو شدن با مشکلاتی همچون ترافیک و یا دور بودن محل آموزشگاه
 4. محیطی کاملا هنری و جذاب
 5. پیدا کردن دوستان نوازنده
 6. داشتن جو یادگیری موسیقی
 7. و…

۵-استاد آموزش گیتار

آموزش گیتار

یکی از مهم ترین نکات یادگیری گیتار همان استاد و یا مدرسی هست که گیتار به شما آموزش میده ، و از این موضوع مهم تر عمل شما به نکات و یا مباحثی که به شما یاد داده میشه هست ، چون اگه بهترین استاد گیتار مدرس شما باشه اما شما در عمل نکات و… رعایت نکنید هیچ تفاوتی پیدا نخواهید کرد ، توجه کنید که مدرس فقط راه به شما نشون میده و این خود شما هستید که باید حرکت کنید و اگه در یادگیری گیتار نا موفق بودید نباید بگید که مشکل از مدرس بوده و اگر هم موفق بودید نگید تماما تلاش های خودم بوده!

۶-بهترین روش یادگیری آموزش گیتار

برای یادگیری از هر چیزی روش های متفاوتی وجود داره و برای گیتار هم روش های متفاوتی وجود داره که هر کدوم ویژگی های خاص خودش داره و نمیشه گفت که این روش از اون روش بهتره چون تمامی این روش ها برای شرایط و افراد مختلفی هست و شما باید بر اساس شرایطی که دارید انتخاب کنید که از کدوم روش استفاده کنید. کلا برای یادگیری گیتار شما ۴ تا راه دارید

 1. آموزش آنلاین و مجازی
 2. رفتن به آموزشگاه موسیقی
 3. معلم در منزل و یا محل کار
 4. خود آموز یادگرفتن

در ادامه به این موارد بیشتر خواهیم پرداخت

۷-آموزش آنلاین گیتار

آموزش آنلاین گیتار

آموزش مجازی و یا همان آموزش آنلاین ، شیوه ای جدید و بروزی هست که تقریبا بهترین روش برای اکثر افراد هست ، و برای این موضوع هم دلایلی داریم
و فقط درباره آموزش مجازی آرنوس موزیک صحبت خواهیم کرد
آموزش مجازی که در آرنوس موزیک وجود داره توسط بهترین مدرسان هست و ویدیو ها از نظر کیفیت ویدیو های آموزشی  در حد کیفیت های بین المللی می باشد و دوربین از چند زاویه هست و همچنین اگه سوالی برای شما پیش بیاد می تویند سوالتون از استاد مربوطه بپرسید و با دیگر هنرجویان نیز رقابت داشته باشید و هر ماه به برترین نفرات هدایایی اهدا خواهد شد
آموزش های مجازی آرنوس موزیک به صورت اختصاصی و غیر اختصاصی هست، تفاوت این دو در کیفیت فیلم بردای و ارائه خدماتی است که در سایت قبلا ذکر شده و می تونید در قسمت آموزش مجازی مشاهده کنید.

از مزایا آموزش آنلاین گیتار در آرنوس موزیک :

 1. هزینه بسیار پایین نسبت به اکثر روش ها
 2. امکان پرسش و پاسخ از سوی استاد مربوطه
 3. امکان رقابت با سایر هنرجویان
 4. ذخیره وقت ، انرژی و هزینه
 5. قابلیت مشاهده نامحدود یک درس
 6. گارانتی اثر بخشی
 7. در هر زمان و هر جا
 8. قابلیت دسترسی به برخی از امتیازات سایت
 9. پشتیبانی و پاسخگویی کمتر از ۲۴ ساعت
 10. و…

۸-معلم در منزل و یا محل کار

اگه می خواید به صورت حضوری آموزش گیتار ببیند ، در ابتدا بهتره که به آموزشگاه موسیقی مراجعه کنید و اگه شرایط رفتن به آموزشگاه موسیقی ندارید می تونید از این روش هم استفاده کنید.
این روش مناسب افرادی است شرایط سایر روش ها را ندارند.

مزایا و معایب آموزش گیتار به این شیوه

 1. در این روش از محیط و جو موسیقی کمی فاصله خواهید گرفت
 2. در اکثر موارد در این روش از خوب بودن مدرس نمی تویند مطلع بشید
 3. صرفه جویی در وقت و زمان
 4. هزینه معمولا بالا تر از آموزشگاه موسیقی
 5. عدم رو به شدن با مشکلات حمل و نقلی

۹-یادگیری گیتار به صورت خود آموز

این روش بسیار روش غلطی برای یادگیری گیتار هست ، و شدیدا توصیه می کنم سراغ این روش آموزشی نرید که در ۹۹ درصد از مواقع به شکست منجر میشه و یا مواردی اصولی و درست یادنمی گیرید ، شاید بتونید خیلی از چیزها مثل ریاضی ، زبان و… به صورت خود آموز یادبگیرید
اما در آموزش گیتار و یا کلا موسیقی نمیشه از این روش استفاده کرد، چون که کلا آموزش گیتار پر از نکته و اشتباهات رایج هست و لازم هست که یک مدرس به شما این موراد توضیح بده و یادگیری از طریق کتاب و … اصلا روش مناسبی نیست توجه کنید که این روش با آموزش مجازی موسیقی فرق میکنه در آموزش مجازی موسیقی شما می تویند با استادتون در ارتباط باشید و همچنین با سایر هنرجویان و بسیار از مشکلات نخواهید داشت ، اما در روش خودآموز به خیلی از مشکلات بر خواهید خورد.
دقت کنید که آموزش مجازی به معنای فقط دیدن ویدیو نیست! چون این روش کاملا اشتباه هست ، در آموزش مجازی شما یک پرتال کاربر دارید و تمامی موارد آموزشی از طریق اساتید و… پیگیر میشه و شما بادید در قبال چیزی که یاد می گیرید تمرین ارائه بدید و… کلا این دو مبحث باهم دیگه یکی نگیرید ، چون خیلی تفاوت بین این دو روش وجود داره.

۱۰-چپ درست ها در گیتار

اگه چپ دست هستید ، می تویند گیتار مثل راست دست ها به دست بگیرید و مزیت این کار این هست که اگه جایی اجرا داشته باشید و گیتار نبرده باشید گیتاری که به شما میدن گیتار راست دست هست و نه چپ دست و احتمال اینکه گیتاری  برای چپ دست ها در اون مکان باشه ، خیلی بعید و کم هست.اما اگه تمایل دارید که با دست چپ بنوازید فقط کافیه جای سیم های گیتار عوض کنید ، همین
هیچ فرقی نمی کنه گیتار به صورت راست دست بنوازید ویا سیم های گیتار عوض کنید در واقع هر روشی که خودتون دوست دارید این کار انجام بدید.

نتیجه گیری نهایی

در آموزش گیتار ، نکات زیادی وجود داره ، شما برای موفق شدن در گیتار باید تمرین داشته باشید و قبل از انجام تمرین باید علاقه داشته باشید تا بتونید تمرین کنید. در نظر داشته باشید که قبل از اینکه بخوایید به نواختن گیتار علاقه داشته باشید باید نسبت به آموزش گیتار علاقه داشته باشید ، در واقع نواختن گیتار کار دشواری نیست و اتفاقا یکی از راحت ترین ساز ها نسبت به پیانو و… هست، فقط ذهنیتی نسبت بهش دارید عوض کنید و از مسائلی مثل باید استعداد داشته باشی و من استعدادی و…. ندارم و… دوربشید و توجه نکنید چون که تمامی این موارد خرافاتی بیش نیست ، خودتون در گیتار بادیگران مقایسه نکنید ، بلکه خودتون با هم سطح های خودتون مقایسه کنید. امیدوارم این مطلب برای هر کسی که می خواد آموزش گیتار شروع کنه مفید واقع شده باشه.

نظر شما

اگه نظری دارید و یا تجربه ای در رابطه با این مطلب دارید خوشحال میشیم که برامون کامنت بزراید و همچنین اگه سوالی هم براتون پیش امده کامنت بزارید ما به تمامی سوالات پاسخ خواهیم داد و در آخر ممنون از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید.

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مخصوص حرفه ای ها

- برخی از پست های سایت ویژه هستند؛ برای مشاهده این نوع پست ها نیاز به رفتن به صفحات جداگانه از سایت را دارید.
-این پست ها مخصوص نوازندگان حرفه ای و اساتید محترم بوده و شما نوازندگان محترم نیازی به تمرین و مشاهده این پست ها را ندارید.

مطالب ویژه